Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Burada bizlere sıkça sorulan soruların cevaplarını bulacaksınız. Cevap bulamadığınız sorular için lütfen bizimle iletişime geçin.

 •       www.teknikkariyer.net,16 yılı aşkın süredir sektöre mühendis ve mimar kazandıran Üçüncü Binyıl Eğitim Kurumu’ndan uzmanlık düzeyinde eğitim alan bireylerin, kaliteli firmaların profesyonel ekiplerine katılabilmeleri adına kurulmuş yeni bir iş bulma platformudur.

 •       www.teknikkariyer.net anasayfasının “Üye Ol” başlığına tıklayarak aday bölümüne bilgilerinizi girin. Açılan sayfaya da bilgilerinizi doğru şekilde girdikten sonra menüden “CV&Önyazı” başlığına girerek güncel CV’nizi yükleyip, ön yazınızı yazabilirsiniz. Ayrıca menümüze ulaşmalı, “Özgeçmişim” başlığına girerek tüm bilgileri eksiksiz ve doğru şekilde doldurmalısınız.

 •       www.teknikkariyer.net anasayfasının “Üye Ol” başlığına tıklayarak işveren bölümüne bilgilerinizi girin. Açılan sayfaya da bilgilerinizi doğru şekilde girdikten sonra işveren profilinizi oluşturmuş olacaksınız.

 •       www.teknikkariyer.net yalnızca Üçüncü Binyıl Eğitim Kurumu kalitesinden eğitim görmüş uzman kullanıcılara hizmet veren bir platformdur. Öğrencimiz değilseniz özgeçmişiniz onaylanmaz ve ilan veren firmalar CV’nizi görüntüleyemez. Aramıza katılarak, bu ayrıcalıklı kariyer fırsatlarından yararlanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin.

 •        www.teknikkariyer.net ’te yalnızca üye olduğunuzda ilan veren firmaları görüntüleyebilirsiniz. Üyeliğiniz ise ancak Üçüncü Binyıl Eğitim Kurumu kalitesinden eğitim görerek nitelikli bir personel adayı olduğunuz garantilendiğinde onaylanacaktır. 

 •        www.teknikkariyer.net ‘te ilan yayınlayabilmek için paket satın almalısınız. İlan yayınlama paketimiz ücretsizdir. Menümüzden “Ücretsiz Paket Al (Zorunlu)” başlığına girerek, çıkan sayfadaki “Satın Al” butonuna tıkladıktan sonra ilanlarınıza yapılan başvuruların ayrıntılarına erişebilirsiniz.

 •       Üçüncü Binyil 2008 yılında Mecidiyeköy’de eğitim vermeye başlayan; sektördeki doğru, kaliteli ve gerçek ihtiyaçlara cevap verebilecek şekilde alanında uzman mimar ve mühendisler yetiştiren bir eğitim kurumudur. (http://www.ucuncubinyil.com/hakkimizda/ ) www.teknikkariyer.net ise kurumumuzun yetiştirdiği ve uzmanlıklarına referans olduğumuz mühendis ve mimarları, nitelikli iş gücü arayışında olan kaliteli firmalarla buluşturduğumuz iş bulma platformudur. 

 •       Üçüncü Binyıl, uzman kadrosu ile mühendis ve mimarlara teknik eğitimler veren kaliteli bir eğitim kurumudur. www.teknikkariyer.net ‘in anasayfasının sağ üst köşesinde bulunan “Eğitimlerimiz” başlığına tıklayarak daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

 •       Üçüncü Binyıl Eğitim Kurumu olarak, kursiyerlerimiz derslerini başarılı bir şekilde bitirdiği takdirde, onlara uluslararası ve MEB onaylı sertifika veriyoruz.

 •       Öncelikle şunu bilmelisiniz ki üniversiteler sektörün ihtiyacı olan nitelikli iş gücünü sağlayabilecek eğitimi vermemektedir. Üçüncü Binyıl Eğitim Kurumu, kalitesini kurulduğu günden bu yana hep ön planda tuttuğu için temel ya da orta seviye bir eğitim vermez. Eğitmenlerin tümü sektörün içinden gelen uzmanlardır. Kurumumuzdan eğitim alan tüm nitelikli mühendis ve mimarlar www.teknikkariyer.net sitemizde, nitelikli iş gücü arayışında olan kaliteli firmaların ilanlarına başvurabilir. Üçüncü Binyıl Eğitim Kurumu olarak, öğrencilerimizin donanımlarına referans oluyoruz. Size de donanımlı ve ayrıcalıklı bir kariyer hayatı sunabilmemiz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 •       Başvurunuzu yaptıktan sonra, başvuru yaptığınız firma sizi pozisyona uygun bulduğu takdirde size mailiniz veya telefon numaranız üzerinden dönüş yapacaktır.

 •       Özgeçmişinizde, sektörde networkü son derece geniş ve saygın olan Üçüncü Binyıl Eğitim Kurumu’nu referans göstermenizi tavsiye ediyoruz. Ancak şunu bilmelisiniz ki www.teknikkariyer.net üzerindeki tüm başvurularınızda, sitemizde yalnızca öğrencilerimizin özgeçmişleri yer aldığı için, direkt olarak kurumumuz referansı ile iş arıyor olacaksınız.

 •       www.teknikkariyer.net ‘te satın aldığınız paket, 30 yıl için geçerli olan, 200 ücretsiz ilan sunar.

 •       www.teknikkariyer.net ‘te ilanınıza daha fazla başvuru alabilmek için ilanınızın anasayfamızda yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Öne çıkan ilanlarımız arasında bulunabilmek için bizimle iletişime geçin.

 •       www.teknikkariyer.net ‘te bir ilanı takip listenize alabilmek için öncelikle sağ üstte bulunan “İş Ara” başlığına tıklayarak ilanlara ulaşabilirsiniz. İlanlar arasından takibe almak istediğiniz ilanın en sağındaki kalpli butona tıklamanız yeterli olacaktır. Listeden çıkarmak için de aynı butonu kullanabilirsiniz. Takip listenize ulaşabilmek için sağ üstte bulunan kalp şeklindeki bildirim butonunun üstüne gelerek en altta çıkan “Hepsini Görüntüle” bölümüne tıklamalısınız. www.teknikkariyer.net ‘te bir özgeçmişi takip listenize alabilmek için öncelikle sağ üstte bulunan “Eleman Ara” başlığına tıklayarak özgeçmişlere ulaşabilirsiniz. Özgeçmişler arasından takip listenize almak istediğinizin en sağında bulunan “Listeye Ekle” butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Listeden çıkarmak için de aynı butonu kullanabilirsiniz. Takip listenize ulaşabilmek için menümüzden “Özgeçmiş” başlığını seçebilirsiniz.

 • www.teknikkariyer.net ‘te başvuru yaptığınız ilandan başvurunuzu çekemezsiniz. Ancak firma özgeçmişinizi olumlu bulup sizinle iletişime geçerse iş arayışınızın devam etmediğini kendilerine bildirebilirsiniz.
 • Menümüze ulaşabilir, en alttaki “Çıkış Yap” başlığına tıklayabilirsiniz. 
 •      Menümüzün “Özgeçmişim” başlığından gerekli güncellemeleri gerçekleştirebilirsiniz. 

 •      Menümüzün “İşleri Yönet” başlığından ilanlarınıza ulaşabilir, düzenlemek istediğiniz ilanınızın en sağındaki 3 görselden ortada kalan kalemli butona tıklayarak ilanınızı güncelleyebilirsiniz.

 • CV dosyası olarak gönderdiğiniz dokümanı görebilir fakat profil bilgilerini güncellediyseniz profilinizdeki güncel bilgileri anlık olarak görebilmektedirler.
 • Hayır, firmalar yalnızca kendilerine yaptığınız başvuruları görebilmektedir.
 • Üye giriş ekranından şifremi unuttum butonuna basarak kullanıcı adı ya da e-mail adresinizle yeni şifre talebinde bulunabilirsiniz.
 •       Sağ üst köşede bulunan “İletişim” başlığına girerek iletişim bilgilerimize ulaşabilirsiniz. Tüm mesajların dikkate alındığını sizlere hatırlatmak isteriz.