KENDİNE YATIRIM YAPMANIN ÖNEMİ

ikgorev63535
0

KENDİNE YATIRIM YAPMANIN ÖNEMİ

   Sahip olduklarımızı doğru yatırımlar yaparak büyütmeyi hepimiz istiyoruz. Bu konuyla alakalı araştırma yaparken önemsediğimiz kıstasların başında zaman içerisinde yok olup gitmemesi yani kaybolacak bir yatırım olmaması gelir. Böyle düşünüldüğünde bireyin kendine yaptığı yatırımın kaybedilebilir olmayışı ve başka doğru yatırımların da önünü açması bakımından son derece kıymetlidir. Özellikle günümüz çağında yetenekli ve bilgili insan modelinin iş dünyasında popülerleşmesi söz konusudur.  Örgün eğitim maalesef bireyin ve iş dünyasının ihtiyaçlarını karşılayabilecek nitelikte değildir.  Acımasız bir rekabetin hüküm sürdüğü iş dünyasında, herkesin kaçınılmaz olarak bildiklerini biliyor olmak bir anlam ifade etmez. Bu sebeple de zamanın gerisinde kalmamak adına atılacak tüm adımlar önemli hale gelmiştir. Bireyin bilgi ve becerilerini sürekli olarak güncellemesi, onu iş dünyasında aranan bir birey haline getirir.

Bunu nasıl yapacağımıza gelecek olursak, şunu belirtmeliyim ki üniversite eğitimi kişisel yatırımda hala çok büyük bir paya sahip. Ancak yeterli olduğunu iddia etmek doğru olmaz. Üniversite eğitimi sonrasında kendinize ne yönde yatırım yapacağınızı öğrenmiş ve yönlendirilmiş oluyorsunuz. Sektörde ihtiyaç duyulduğunu bildiğiniz ancak okuldan da alamayacağınız donanım seviyesine ulaşabilmek için sertifika programlarını araştırmalısınız. Sizi en ileriye taşıyacak olanı seçmeye özen gösterin. Daha ucuz olan ama size eğitimini almak istediğiniz konuyla alakalı dar bir alan sunan kurumları tercih etmeyin. Teorik bilgilerin büyük bir bölümüne internet üzerinden zaten ulaşabilirsiniz. Bu sebeple ücretsiz erişim sağlayabileceğiniz tüm kaliteli kişisel gelişim mecralarından faydalanmanızı öneriyorum. Ancak uygulamalı eğitimlerde tercihinizi daha çok kalite standartları üzerinden değerlendirmeye çalışın. İşte tam bu noktada Üçüncü Binyıl Eğitim Kurumu’nu seçmeniz durumunda kendinize yapacağınız yatırımın en niteliklisi olduğunun garantisini aldığınızı göreceksiniz. Aynı eğitimi alacağınız başka kurumları da araştırmanızı tavsiye ediyorum. Sonunda sizi eğitimini aldığınız uygulamayı bilen bir birey olmaktan öteye götürecek tek kurum olduğunu zaten göreceksiniz. Kurumun vizyonu sektöre kaliteli uzmanlar yetiştirmektir ve bu sebeple de eğitmenler sektörün içinden gelen, tüm süreçlere hakim uzmanlardır. Lütfen kendi değerinizin ve potansiyelinizin farkında olarak seçim yapmaya özen gösterin.

 

Önemli seçimlerden biri de bu eğitimleri alacağınız zaman dilimi ile alakalıdır. Kendinize yatırım yaparken aynı anda zamana da yatırım yapmak isterseniz üniversite yıllarınıza bol bol eğitim sığdırın. Çünkü iş hayatına başladığınızda, bu yıllardaki kadar bol zaman bulamayabilirsiniz. Mezun olduğunuzda sizinle aynı yerden mezun olan yaşıtlarınızın önünde olmak iş dünyasına erken ve güçlü bir giriş yapmanızı sağlar. Ayrıca bazı durumlarda kendinize yeteri kadar yatırım yapmadığınız için iş hayatına atılamadığınız bile olacaktır ki bu da zamandan kaybetmenize sebep olur.

 

Alacağınız eğitimin maddi karşılığını, niteliğinin önüne koymayın. Yüksek geliri olan pozisyonlarda çalışan personeller yüksek bilgi birikimine de sahip olanlardır. Uzmanlaştıkça daha fazla kazanarak, eğitiminize harcadığınız bedelin katlarca fazlasını kazanacağınızı unutmayın. Eğitiminize harcadığınız parayı, o eğitim sayesinde gireceğiniz iş dolayısıyla bir yıl bile geçmeden elde edeceksiniz zaten. Yaşadığımız tüketim toplumunda paramızı çok çeşitli alanlar için kullanıyoruz. Bunların çoğu geri dönüşü olmayan veya zaman içerisinde yok olacak olan harcamalar oluyor. Yani çöp olan ciddi düzeyde bir harcama alanımız var. Karşılığını muhakkak almak üzere yaptığımız harcamalar ise kesinlikle çöp değildir. Mesela kitap satın almak kişinin kendisine yapacağı yatırımların en sade halidir. Teknik bilgi içeren kaynaklar pahalı olabiliyor. Ancak edinilen onca bilgi, iş dünyasında bireye güvenli bir şekilde yürüyebileceği yollar sunuyor.

 

Buna benzer olarak, şirketler de personellerine yatırım yapmalıdır. Personelin maddi ihtiyaçlarına yönelik olan değil, donanımlarına yönelik olan yatırımlardan bahsediyorum. Büyük ölçekte düşünüldüğünde kişinin kendine yatırım yapmasıyla şirketlerin personellerinin yeteneklerine yatırım yapması aynı noktada buluşacaktır. Uzman bir kadro, amatör bir kadroyla karşılaştırılamayacak bir başarı elde eder. Şirket olarak sektöre yön verenlerin açtığı yolda ilerlemek yerine, sektörde yeni yollar açmak gibi hedefleriniz var ise sizlere yine Üçüncü Binyıl Eğitim Kurumu’nun kalitesini önereceğim. Teknik bilgi ihtiyacınızın tümünü karşılamaya yetecek bir donanıma sahip olan kurumda personellerinize üst düzey bir eğitim sunabileceğiniz gibi, www.teknikkariyer.net üzerinden yalnızca kurumdan eğitim alanların özgeçmişlerinin yer aldığı CV havuzundan yeni personeller de edinebilirsiniz. Üçüncü Binyıl, tüm kursiyerlerine referans olan ve onların donanımlarına güvenerek sektöre yönlendiren profesyonel bir kurumdur.

 

Bütün bunlara ek olarak kendinize yaptığınız yatırımlara sizi mutlu eden etkinlikleri de eklemeyi lütfen unutmayın. Huzurlu bir hayat için birçok adım atarken huzursuz olmak tercih edeceğiniz bir yaşam düzeni haline gelmesin. Kişisel yetkinliklerinizi pozitif bir karakter ile beslemeniz, sizi vazgeçilmez bir personel olmanın yanında sosyal hayatınızda da mutlu bir birey kılar. Mutlu yarınlar dilerim…

Bize bir yorum bırakın